O mnie

Nazywam się Sylwia Brzezińska. Sensem mojego życia jeszcze do niedawna był balet, któremu poświęciłam 30 lat, z czego ponad 20 lat przetańczyłam jako zawodowa tancerka. Jednak w pewnym momencie uznałam, że ze względu na wyeksploatowanie zdrowia i zmęczenie życiem wg rozkładu afiszów, nie jestem w stanie dalej występować. Ale poniekąd zostałam również zmuszona do myślenia o przyszłości, gdyż odebrano prawo tancerzom do wcześniejszej emerytury w wieku 40 lat.

 

W trakcie kariery ból zwalczałam różnymi metodami terapii, również metodą Bowena i refleksologią. Dzięki zabiegom odczuwałam ulgę nie tylko w mięśniach, ale również w duszy. 

Uwierzyłam w sprawczą/uzdrawiającą/leczniczą moc regeneracji i samoleczenia organizmu Techniką Bowena i postanowiłam ją propagować. Ukończyłam  szkolenie zgodne z Międzynarodowym Programem Kształcenia Australijskiej Akademii Terapii Bowena. 

Należę również do Stowarzyszenia Bowtech Polska, które zrzesza polskich terapeutów techniki Bowena, praktykujących w kraju i za granicą. Zostało powołane, by popularyzować, przybliżać i promować tę terapię. Stowarzyszenie dba również o jakość jej stosowania, jest ukierunkowane również na ciągłe podnoszenie kwalifikacji terapeutów.

Misja

Chcę, aby w moim gabinecie Balet Terapii Naturalnych w Bydgoszczy dzięki holistycznemu podejściu Pacjent doznał pięknych emocji ze spotkania z samym sobą.

Wizja

Wierzę, że dzięki wsłuchaniu się w siebie i swoje potrzeby jesteśmy w stanie naturalnie uzdrowić własne ciała i dusze.

Cel

Popularyzacja, przybliżanie i promowanie terapi metodą Bowena

Na lekcję baletu zaprowadziła mnie Mama, gdy miałam niespełna 10 lat. Byłam nieśmiałą dziewczynką z małej miejscowości i Mama chciała dla mnie lepszej przyszłości. Ja z kolei bardzo chciałam uczyć się w tej szkole, bo była inna niż wszystkie zatłoczone gmachy. Chodziłam przecież do „szkoły specjalnej”!

W 1997 r. ukończyłam Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku. Przez rok pracowałam w warszawskim Teatr Muzyczny ROMA. A potem trafiłam do Opera Nova w Bydgoszczy, gdzie zostałam na 22 lata 🙂

W tzw. międzyczasie się kształciłam – w 1999 r. ukończyłam Studium Finansów w Bydgoszczy na kierunku Zarządzanie i Marketing, a w 2005 r. obroniłam tytuł magistra na wydziale Pedagogiki i Psychologii w zakresie Pedagogiki społecznej na Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego (dziś Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy).

Ukończyłam szkolenie zgodne z Międzynarodowym Programem Kształcenia Australijskiej Akademii Terapii Bowena.
Należę również do Stowarzyszenia bowtechpolska.pl, które zrzesza polskich terapeutów techniki Bowena.

Próbowałam wielu terapii, zrobiłam nawet kurs Masażu Abhyanga. Jest to ekskluzywny masaż olejowy całego ciała, który odpręża mięśnie oraz pobudza krążenie krwi i limfy.

Najpierw poznałam na własnej skórze Refleksologię, potem Technikę Bowena, w której się zakochałam, zafascynowałam! Dzięki niej poznałam wspaniałych ludzi, którzy mnie inspirują, są ze mną, kibicują i wiem, że mogę na nich liczyć.

Wierzę, że terapia metodą Bowena jest jak spektakl baletowy.

Pacjent-Widz przychodzi, żeby się odprężyć, wyciszyć i zaspokoić potrzebę pozbycia się bólu towarzyszącego w codziennym życiu. Moją misją jest właśnie pomoc ludziom w odprężeniu się, pozwoleniu sobie na to, by ich ciało zaczęło się samo regenerować pod wpływem delikatnych ruchów i ucisków wykonywanych przeze mnie w odpowiednich miejscach ciała.

Mam zawsze ogromna satysfakcję i wdzięczność, gdy Pacjenci czują poprawę, czasem od razu, czasem po paru sesjach… ale jestem też wdzięczna za zaufanie, którym mnie obdarzają.